Kanał informacyjny na Facebooku: wszystko, co musisz wiedzieć o najnowszym ulepszeniu

Facebook w swoim dążeniu do bardziej atrakcyjnych treści po raz kolejny poprawił swój kanał informacyjny. Jak wynika z raportów, ta konkretna zmiana algorytmiczna w rzeczywistości zredefiniuje sposób, w jaki około 2 miliardy użytkowników Facebooka obecnie konsumuje informacje. Od teraz kanał społecznościowy będzie traktował priorytetowo posty „informacyjne”

Oznacza to, że istnieje wszelkie prawdopodobieństwo high league właściciel , że użytkownik zobaczy bardziej pouczający post pojawiający się wyżej w swoim kanale wiadomości niż być może nowszy post. Chociaż ta konkretna zmiana nie została jeszcze zbadana na większą skalę (oczywiście dlatego, że została właśnie ogłoszona), można ocenić, że wspomniana prognoza (że posty informacyjne pojawiające się na szczycie ostatnich, ale nie tak pouczających postów ) równie dobrze może być możliwością.

Zmiany w kanale aktualności: do czego dokładnie zmierza Facebook z tą poprawką?

Facebook jasno określił, że ma na celu umieszczanie wiadomości, artykułów i innych postów na samej górze kanału tylko wtedy, gdy są one istotne dla każdego z ich użytkowników umieszczonych najwyżej w kanale wiadomości.

Co ważne, nie należy zapominać, że użytkownicy Facebooka często skarżą się na brak znaczenia ze strony giganta serwisów społecznościowych. Uważają, że News Feed Facebooka nie wie, co oni (użytkownicy) chcą zobaczyć na górze. Jest kilku, którzy sądzą, że kanał społecznościowy zacznie teraz brać pod uwagę twoje życie osobiste i wybory jako jednostki.

Kanał próbował uszeregować posty na podstawie kilku czynników, w tym problemów lokalnych, ankiet użytkowników, a także bieżących wydarzeń. Firma połączy teraz informacje pochodzące z tych ankiet i wydarzeń z Twoją relacją z wydawcą i osobą, a także z rodzajami artykułów, które klikasz, udostępniasz i komentujesz, aby dostarczyć Ci informacji.

Zauważono również, że post na blogu Facebooka wyjaśniający tę konkretną modyfikację nie jest krystalicznie jasny. Można ocenić, że są punkty, które wciąż wymagają wyjaśnienia. Dopiero w ostatnim tygodniu firma twierdziła, że ​​jest na dobrej drodze do wyeliminowania śmieci poprzez publikowanie postów typu clickbait z mylącymi nagłówkami, które zachęcają ludzi do ich klikania.

Co dokładnie powinni teraz zrobić agenci mediów społecznościowych?

Teraz firmy oferujące usługi mediów społecznościowych stoją przed nowym wyzwaniem. Muszą przekonać klientów, że powinni teraz skupić się na tworzeniu treści zawierających więcej informacji – nastawionych na oferowanie bardziej atrakcyjnej lektury dla użytkowników. Chociaż firma nie wspomniała teraz nic o stronach, istnieje każda możliwość, że platforma społecznościowa dobrze kroczy tą ścieżką. Jeśli chcesz, aby Twój post był wyżej na Facebooku, powinieneś skupić się na jego aspekcie informacyjnym.